Všechno co jste se báli zeptat o Public Relations

PRtipy, Tisková konference, Základy

Když už tiskovou konferenci, tak ne tam, kde není signál #030

Každé pravidlo má nějaké výjimky, takže ho bude mít i toto pravidlo. V základní podobě se totiž bude týkat toho, že uspořádáte tiskovou konferenci proto, abyste na ní novinářům a agenturám dali informaci, kterou chcete zveřejnit (dostat do médií). Pokud takovouto akci budete dnes pořádat tam kde není možné chytit mobilní Internet a nezajistíte ani funkční a bezproblémově použitelné WiFi, děláte velkou chybu.

Proč? Dnes fungují tiskové agentury a řada novinářů tak, že potřebují už z tiskové konference, nebo bezprostředně po ní, odeslat do redakci jak hotový článek, tak případně nějaké ty fotografie (ty si fotí sami, nebo jim je poskytnete vy). Co navíc, řada z nich bude zprávu (článek) z tiskové konference potřebovat psát přímo v redakčním systému, který jejich redakce používá. Což bude znamenat, že potřebují připojení fungující v reálném čase a spolehlivé.

Nebude-li tomu tak, účastníky tiskové konference frustrujete, způsobujete jim komplikace a možná jim i znemožníte práci. Možná to dodělají poté co z vaší tiskové konference odejdou, ale to už velmi často mají naplánovanou tiskovou konferenci další. Kdo na tom nakonec bude škodný? Samozřejmě vy.

A ta výjimka? Pokud novináře pozvete na místo, kde je jasné, že mobilní signál ani WiFI prostě být nemůže. Pochopí to. Pokud je ale zvete do restaurace či hotelu ve městě, nebo do svých vlastních prostor, tak si předem velmi důkladně ověřte, že na místě je použitelný signál všech tří operátorů a tamní WiFi opravdu funguje.

K tiskovým konferencím se bude hodit i Na co si dát pozor, když hledáte termín pro tiskovou konferenci (a vlastně jakoukoliv akci)?